آشپزخانه اتوماتیک و هوشمند مدل 2014

شروع موضوع توسط Nazanin ‏15/10/15 در انجمن خانه داری

 1. Nazanin

  Nazanin Moderator عضو کادر مدیریت

  ارسال ها:
  16,244
  تشکر شده:
  60
  امتیاز دستاورد:
  38
  a90b39b3d44caf24552bc03c79b1fe89.jpg

  در آشپزخانه مدرن و مجهز استفاده از اشکال مکعبی و متریال جدید در سبک امروزی نقش مهمی ایفا می کند.همچنین استفاده از فن آوری های جدید و اتوماتیک و هوشمند کنترل از راه دور وسایل آن مثل سینک، هود استیل، فر ،یخچال و غیره از ویژگیهای بارز این آشپزخانه است.

  پیشرفت علم و فناوری نقش به سزایی را در تغییر سبک و همینطور سهل شدن زندگی انسان ها ایفا کرده است. خانه‌ها نیز از شکل سنتی و معمولی خود فاصله گرفته و تبدیل به خانه‌های مدرن می‌شوند تا نیاز انسان‌های مدرن را پاسخگو باشند.


  در سال های اخیر، گجت ها و همینطور تکنولوژی های بسیاری وارد دنیای فناوری شده اند تا بتوانند زندگی انسان ها را به بهترین شکل تغییر دهند. آشپزخانه ها، یکی از بخش های کاربردی منازل محسوب می شوند که با داشتن فناوری های جدید و متفاوت می توانند راحتی و آسایش متمایزی را به اهالی خانه هدیه کنند. برنامه های مختلفی ارائه شده اند که با کمک آنها می توان از اپلکیشن ها و همینطور اینترنت وایرلس برای هوشمند ساختن فضا و وسایل آشپزخانه استفاده کرد.

  مخترعان موفق به طراحی آشپزخانه مجهزی شده اند تا به مرور زمان بتوان از آشپزخانه های سنتی خداحافظی کرد. فناوری های مدرن در وسایلی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ظرفشویی، مایکروفر، گاز، سینک آشپزخانه و همینطور دمای آشپزخانه نفوذ کرده اند.

  با برنامه های هوشمندی که در یخچال و فریزر نصب شده به سادگی می توان محتویات یخچال و فریزر را روی موبایل مشاهده کرد یا حتی از مقدار و اندازه آنها نیز آگاهی پیدا کرد یا دمای یخچال را افزایش یا کاهش داد. یا اینکه ظرف های کثیف را داخل ماشین ظرفشویی قرار داده اید اما ترجیح می دهید که ظرف ها در ساعت کم مصرف برق شسته شوند به سادگی و با استفاده از اپلکیشنی که در این رابطه روی تلفن همراهتان نصب شده، می توانید کلید شست و شو یا خشک شدن ماشین ظرفشویی را فشرده و ماشین شروع به کار کند. اگر آشپزخانه تان در فضایی قرار گرفته که نسبت به قسمت های دیگر منزل سردتر یا گرمتر بوده با استفاده از برنامه ای که برای تهویه نوشته شده، به سادگی می توانید دمای آشپزخانه را از راه دور تنظیم کنید.

  غذا را روی گاز قرار داده و زمانی که در حال استراحت هستید، دیگر نیازی به رفتن به آشپزخانه و روشن کردن شعله گاز نیست و از راه دور می توانید غذای خود را طبخ کنید.