خانه تکانی اتاق خواب عروس و داماد

شروع موضوع توسط Nazanin ‏11/11/15 در انجمن خانه داری

 1. Nazanin

  Nazanin Moderator عضو کادر مدیریت

  ارسال ها:
  16,244
  تشکر شده:
  60
  امتیاز دستاورد:
  38
  ca9b7af3363da6aef9c02b7ad628ba21.jpg

  برای داشتن خانه‌ای تمیز و مرتب باید برنامه منظمی برای پاکیزه کردن بخش‌های مختلف خانه داشته باشید. این راهنما به شما کمک می‌کند تا اتاق‌ها را در مدت زمان کوتاهی برق بیندازید. اتاق خواب، مخصوصا اتاق خواب‌های امروزی که کوچک هستند معمولا پر از وسیله می‌شوند.

  به نوشته سیب سبز، نظافت مناطقی از اتاق خواب مثل زیر تخت‌ها و کمد، همیشه به خانه تکانی موکول می‌شود. تمیز کردن این بخش بیشتر از چیزی که فکر می‌کنید وقت می‌گیرد. به این ترتیب عمل کنید.

  کمدها  کمدها مهمترین بخش‌های اتاق‌های خانه از نظر نظافت هستند و تمام سال جور هم ریختگی کل خانه را می‌کشند و حالا وقت آن است که تمیزشان کنید. برای تمیز کردن کمدها مطمئن‌ترین راه این است که از اول آن را کاملا خالی کنید. با این روش می‌توانید در مورد هر لباس اضافه یا کهنه بهتر تصمیم بگیرید. برای اینکه آشفته نشوید، کمدها را یکی یکی خالی کنید. کمد رختخواب ها را اول از همه خالی کنید. میهمان‌های نوروزی به رختخواب نیاز دارند؛ ملحفه‌ها، رو‌تشکی‌ها و روبالشی‌های کثیف را جدا کنید و بشویید و باز سر جایشان بگذارید. رختخواب‌ها را به همان ترتیبی که از آنها استفاده می‌کنید، در کمد بچینید و آنهایی که استفاده بیشتری دارند را بالاتر بگذارید.  1eb9a1bc26019057611bbbae44433391.jpg


  کمد لباس‌ها را هم خالی کنید. لباس‌های کثیف را بشویید. لباس‌ها و کفش‌های کهنه را کنار بگذارید. اگر لباس یا کفشی دارید که دیگر دوستش ندارید و هنوز قابل استفاده است، می‌توانید آن را به نیازمندان هدیه کنید. لباس‌های زمستانی را هم باید کنار بگذارید و لباس‌های بهاره را از کمد بیرون بیاورید و جای آنها بگذارید. لباس‌ها را طبقه‌بندی کنید تا دسترسی به آنها راحت باشد. لباس‌های میهمانی را عقب‌تر بگذارید و لباس‌هایی که بیشتر از آنها استفاده می‌کنید را جلوتر. مانتوها را می‌توانید سمت دیگر کمد بگذارید. لباس‌های روشن را در کاور بگذارید و در کمد بچینید. کت و شلوارها را هم همینطور.حالا نوبت به کمد وسایل می‌رسد. تمام وسایلی که در کمد جا داده‌اید را بیرون بیاورید، تمیز کنید و بعد از تمیز کرد کمد، دوباره در آن بچینید.

  تختخواب  در قدیم کسانی که از تشک پنبه‌ای استفاده می‌کردند، آنها را قبل از عید به پنبه‌زن می‌دادند تا پنبه‌ها را خالی کند و دوباره در تشک جا بدهد اما حالا بیشتر تشک‌ها از الیاف ساخته می‌شوند. اگر روی تشک‌تان ملحفه کشیده‌اید، ملحفه را جدا کنید و بشویید. تمام روبالشی‌ها را هم باید بشویید. پتو و لحاف‌ها را می‌توانید به خشکشویی بدهید. ماشــین‌های لباسشویی 7 کیلویی می‌توانند پتو بشویند اما سنگینی پتو، ماشین‌های کوچکتر را از کار می‌اندازد.  55f9ee91911bfceddfd70bf5cf294d01.jpg


  کف

  باید حتما تخت‌ها را بردارید و زیر آنها را تمیز کنید. اگر وسیله‌ای زیر تخت هست، آن را هم بردارید و تمیز کنید. درست مثل اتاق پذیرایی اگر کف اتاق خواب موکت است با جاروبرقی و برس و اگر سنگ یا سرامیک است، با دستمال یا اسکاچ آن را تمیز کنید. دیوارها را هم تمیز کنید.

  تزئینات

  تمام قاب عکس‌ها، میز تحریر، میز توالت، پریزها و باقی وسایل را با دقت تمیز کنید. کشوهای دراورها را خالی کنید و درست مثل بخش کمد، وسایل اضافه را دور بریزید و بقیه را بعد از تمیز کردن دوباره در کشوها بچینید. لوازم آرایشی که تمام شده یا خشک شده را دور بریزید.  اگر لازم است، می‌توانید تغییری در دکوراسیون اتاق بدهید تا برای عید آماده باشید.می‌توانید با برنامه‌ریزی درست بخش‌های مختلف منزل‌تان را با سرعت و دقت تمیز کنید و خیال‌تان راحت باشد که در آخر کار چیزی را فراموش نکرده‌اید.